Samtec Inc. TW-12-09-L-D-150-120
Part No.:
TW-12-09-L-D-150-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-09-L-D-150-120 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.186" (4.724mm)
Length - Stack Height:
0.150" (3.810mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)