Samtec Inc. TW-12-07-S-S-450-050
Part No.:
TW-12-07-S-S-450-050
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-12-07-S-S-450-050 Information
Number of Positions:
12
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.252" (6.400mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.050" (1.270mm)