Samtec Inc. TW-12-07-G-S-575-075
Part No.:
TW-12-07-G-S-575-075
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-12-07-G-S-575-075 Information
Number of Positions:
12
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height:
0.575" (14.600mm)
Length - Tail:
0.075" (1.905mm)