Samtec Inc. TW-12-07-G-S-400-120
Part No.:
TW-12-07-G-S-400-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-12-07-G-S-400-120 Information
Number of Positions:
12
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.232" (5.893mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)