Samtec Inc. TW-12-07-G-S-135-135
Part No.:
TW-12-07-G-S-135-135
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-12-07-G-S-135-135 Information
Number of Positions:
12
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.482" (12.243mm)
Length - Stack Height:
0.135" (3.429mm)
Length - Tail:
0.135" (3.429mm)