Samtec Inc. TW-12-06-G-S-308-150
Part No.:
TW-12-06-G-S-308-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-12-06-G-S-308-150 Information
Number of Positions:
12
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.450mm)
Length - Stack Height:
0.308" (7.823mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)