Samtec Inc. TW-12-05-L-D-345-115
Part No.:
TW-12-05-L-D-345-115
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-05-L-D-345-115 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height:
0.345" (8.763mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)