Samtec Inc. TW-12-05-L-D-330-100
Part No.:
TW-12-05-L-D-330-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-05-L-D-330-100 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.164" (4.166mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)