Samtec Inc. TW-12-04-L-D-271-110
Part No.:
TW-12-04-L-D-271-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-04-L-D-271-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.174" (4.420mm)
Length - Stack Height:
0.271" (6.883mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)