Samtec Inc. TW-12-04-L-D-250-150
Part No.:
TW-12-04-L-D-250-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-04-L-D-250-150 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)