Samtec Inc. TW-12-04-L-D-230-182
Part No.:
TW-12-04-L-D-230-182
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-04-L-D-230-182 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.182" (4.623mm)