Samtec Inc. TW-12-04-L-D-220-140
Part No.:
TW-12-04-L-D-220-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-04-L-D-220-140 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height:
0.220" (5.588mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)