Samtec Inc. TW-12-03-S-S-120-160
Part No.:
TW-12-03-S-S-120-160
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-12-03-S-S-120-160 Information
Number of Positions:
12
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)