Samtec Inc. TW-12-03-L-D-280-090
Part No.:
TW-12-03-L-D-280-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-03-L-D-280-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.280" (7.112mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)