Samtec Inc. TW-12-03-L-D-240-115
Part No.:
TW-12-03-L-D-240-115
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-03-L-D-240-115 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.240" (6.096mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)