Samtec Inc. TW-12-03-L-D-231-118
Part No.:
TW-12-03-L-D-231-118
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-03-L-D-231-118 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.186" (4.724mm)
Length - Stack Height:
0.231" (5.867mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)