Samtec Inc. TW-12-03-L-D-167-190
Part No.:
TW-12-03-L-D-167-190
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-03-L-D-167-190 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.178" (4.521mm)
Length - Stack Height:
0.167" (4.242mm)
Length - Tail:
0.190" (4.826mm)