Samtec Inc. TW-12-03-L-D-160-220
Part No.:
TW-12-03-L-D-160-220
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-03-L-D-160-220 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)