Samtec Inc. TW-11-12-L-D-650-185
Part No.:
TW-11-12-L-D-650-185
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-12-L-D-650-185 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.185" (4.699mm)