Samtec Inc. TW-11-11-G-D-135-131
Part No.:
TW-11-11-G-D-135-131
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-11-G-D-135-131 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.131" (3.327mm)
Length - Stack Height:
0.135" (3.429mm)
Length - Tail:
0.131" (3.327mm)