Samtec Inc. TW-11-09-L-D-175-165
Part No.:
TW-11-09-L-D-175-165
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-09-L-D-175-165 Information
Number of Positions:
22
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.116" (2.946mm)
Length - Stack Height:
0.175" (4.445mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)