Samtec Inc. TW-11-08-G-S-275-075
Part No.:
TW-11-08-G-S-275-075
Description:
CONN BRD STACK 2.00 11POS
Shipping
TW-11-08-G-S-275-075 Information
Number of Positions:
11
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.481" (12.217mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.075" (1.905mm)