Samtec Inc. TW-11-06-LM-D-440-090
Part No.:
TW-11-06-LM-D-440-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-06-LM-D-440-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height:
0.440" (11.176mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)