Samtec Inc. TW-11-04-L-D-275-100
Part No.:
TW-11-04-L-D-275-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-04-L-D-275-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)