Samtec Inc. TW-11-04-L-D-210-110
Part No.:
TW-11-04-L-D-210-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-04-L-D-210-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.210" (5.334mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)