Samtec Inc. TW-11-03-G-S-235-150-003
Part No.:
TW-11-03-G-S-235-150-003
Description:
CONN BRD STACK 2.00 11POS
Shipping
TW-11-03-G-S-235-150-003 Information
Number of Positions:
11
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.235" (5.969mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)