Samtec Inc. TW-11-03-G-D-276-102
Part No.:
TW-11-03-G-D-276-102
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-03-G-D-276-102 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height:
0.276" (7.010mm)
Length - Tail:
0.102" (2.600mm)