Samtec Inc. TW-11-03-G-D-250-090
Part No.:
TW-11-03-G-D-250-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-03-G-D-250-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)