Samtec Inc. TW-11-03-G-D-210-160
Part No.:
TW-11-03-G-D-210-160
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-03-G-D-210-160 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.210" (5.334mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)