Samtec Inc. TW-11-03-G-D-195-170
Part No.:
TW-11-03-G-D-195-170
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-03-G-D-195-170 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.195" (4.953mm)
Length - Tail:
0.170" (4.318mm)