Samtec Inc. TW-11-02-L-D-157-102
Part No.:
TW-11-02-L-D-157-102
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-02-L-D-157-102 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height:
0.157" (3.988mm)
Length - Tail:
0.102" (2.600mm)