Samtec Inc. TW-11-02-L-D-125-090
Part No.:
TW-11-02-L-D-125-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-02-L-D-125-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height:
0.125" (3.175mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)