Samtec Inc. TW-11-02-L-D-120-170
Part No.:
TW-11-02-L-D-120-170
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-02-L-D-120-170 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.170" (4.318mm)