Samtec Inc. TW-11-02-L-D-120-080
Part No.:
TW-11-02-L-D-120-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-02-L-D-120-080 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)