Samtec Inc. TW-11-01-G-D-130-095
Part No.:
TW-11-01-G-D-130-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-01-G-D-130-095 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.098" (2.489mm)
Length - Stack Height:
0.130" (3.302mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)