Samtec Inc. TW-10-12-S-S-875-110
Part No.:
TW-10-12-S-S-875-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-10-12-S-S-875-110 Information
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.875" (22.225mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)