Samtec Inc. TW-10-12-L-D-840-100
Part No.:
TW-10-12-L-D-840-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-12-L-D-840-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.840" (21.336mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)