Samtec Inc. TW-10-12-L-D-833-118
Part No.:
TW-10-12-L-D-833-118
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-12-L-D-833-118 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.159" (4.039mm)
Length - Stack Height:
0.833" (21.158mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)