Samtec Inc. TW-10-12-L-D-825-150
Part No.:
TW-10-12-L-D-825-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-12-L-D-825-150 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.825" (20.955mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)