Samtec Inc. TW-10-12-L-D-780-127
Part No.:
TW-10-12-L-D-780-127
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-12-L-D-780-127 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.203" (5.156mm)
Length - Stack Height:
0.780" (19.812mm)
Length - Tail:
0.127" (3.226mm)