Samtec Inc. TW-10-12-L-D-750-260
Part No.:
TW-10-12-L-D-750-260
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-12-L-D-750-260 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)
Length - Tail:
0.260" (6.604mm)