Samtec Inc. TW-10-12-L-D-670-120
Part No.:
TW-10-12-L-D-670-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-12-L-D-670-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height:
0.670" (17.018mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)