Samtec Inc. TW-10-12-L-D-400-280
Part No.:
TW-10-12-L-D-400-280
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-12-L-D-400-280 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.280" (7.112mm)