Samtec Inc. TW-10-12-L-D-325-305
Part No.:
TW-10-12-L-D-325-305
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-12-L-D-325-305 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.480" (12.192mm)
Length - Stack Height:
0.325" (8.255mm)
Length - Tail:
0.305" (7.747mm)