Samtec Inc. TW-10-12-L-D-313-275
Part No.:
TW-10-12-L-D-313-275
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-12-L-D-313-275 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.522" (13.259mm)
Length - Stack Height:
0.313" (7.950mm)
Length - Tail:
0.275" (6.985mm)