Samtec Inc. TW-10-11-L-D-160-080
Part No.:
TW-10-11-L-D-160-080
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-10-11-L-D-160-080 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)