Samtec Inc. TW-10-11-G-D-160-090
Part No.:
TW-10-11-G-D-160-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-11-G-D-160-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.147" (3.734mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)