Samtec Inc. TW-10-11-G-D-135-105
Part No.:
TW-10-11-G-D-135-105
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-11-G-D-135-105 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height:
0.135" (3.429mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)