Samtec Inc. TW-10-10-S-S-350-060
Part No.:
TW-10-10-S-S-350-060
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-10-10-S-S-350-060 Information
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.204" (5.182mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.060" (1.524mm)