Samtec Inc. TW-10-10-L-D-380-095
Part No.:
TW-10-10-L-D-380-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-10-L-D-380-095 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.139" (3.531mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)